Janko Švikruha

Narodil sa 8.10.1941, na letisko v Tomčanoch prišiel v r. 1970. S lietaním začína troch neskôr ale zato vydrží lietať do neskorého veku života. Prešiel celou etapou lietania aby ako rozvážny učiteľ lietania na bezmotorových lietadlách pomáhal vychovať celú radu pilotov. Príchodom Janka do aeroklubu okrem toho,že sa aktívne zapojil do diania v aeroklube nastalo obdobie, že zvlášť v neletových dňoch aktivoval členov aeroklubu na vysokohorské túry v našich prekrásnych horách.Na jeho a R. Gorušov podnet bol založený dnes už tradičný a populárny zimný výstup na Lysec. Spolu sme absolvovali mnoho krásnych vychádzok a vysokohorských túr,ktoré navždy zostanú ako spomienka na veľké priateľstvá a odvahu.

Česť jeho pamiatke