Jediný Slovák v štartovom poli sa na ME v bezmotorovom lietaní nestratil

Na majstrovstvách Európy juniorov do 25 rokov v bezmotorovom lietaní obsadil Šimon Šiška 7. miesto, čo je doposiaľ najlepší juniorský výsledok vo vrcholových súťažiach pre Slovensko.

Šampionát sa konal v Dánsku, kde sú podmienky na bezmotorové lietanie iné a zaujímavé.

„Vďaka moru sa tam vyskytujú meteorologické javy, ktoré vo vnútrozemí nemáte šancu zažiť. Napr. rýchlo meniace sa počasie s prechodmi frontov (niekedy boli aj tri za deň). Konkurenciu tvorilo 56 najlepších pilotov z celej Európy v dvoch triedach (Club a Standard).

Tento výborný výsledok by sa nedostavil bez zodpovednej prípravy. Tréning tohto 24-ročného Martinčana sa začína už v zime samoštúdiom nových pravidiel, športového poriadku, odbornej literatúry a absolvovaním vzdelávacích seminárov.

V priebehu sezóny trénuje na svojom domovskom letisku v Martine-Tomčanoch a absolvuje niekoľko súťaží, napr. majstrovstvá Slovenska a iné medzinárodné preteky. Výber, na akých sa chce zúčastniť, je viac-menej na ňom. Vrcholom sezóny sú v bezmotorovom lietaní ME alebo MS.

v mene Aeroklubu Martin ti blahoželáme ku krásnemu umiestneniu a ďakujeme za reprezentáciu ..